De afgelopen dagen is op sociale media een bericht opgedoken waarin een gebruiker in de groep ‘Vraag en Aanbod’ alarm slaat over vermeende diefstallen in verschillende wijken verspreid over Aruba. Dit volgt op meerdere recente incidenten waarbij ook in andere buurten sprake was van criminele activiteiten.

Volgens de gebruiker beschikt hij over informatie dat een grote groep dieven actief is op het eiland en systematisch diefstallen pleegt in diverse wijken en districten, waaronder Cumana, Pavia, Tanki Leendert, Tanki Flip, Shaba, Bubali en Noord.

De gebruiker waarschuwde dat deze personen elke nacht actief zouden zijn. Zodra zij een wijk binnengaan, blijven zij daar diefstallen plegen, aldus de publicatie. Daarnaast werd vermeld dat de dieven autoruiten inslaan om naar waardevolle spullen te zoeken en in sommige gevallen zelfs auto’s stelen om deze later illegaal te verkopen.

Bij zijn waarschuwing voegde de gebruiker ook een foto van een verdachte persoon die volgens hem rondliep in de tuin van een woning met de intentie om te stelen. Hij adviseerde anderen om bewakingscamera’s te installeren, zowel rondom als binnen hun woning, en voegde eraan toe dat deze dieven ook in huizen zouden inbreken.

Deze waarschuwing volgt op meerdere diefstalincidenten die deze maand in verschillende wijken op Aruba zijn gemeld. Onlangs werd een geval van diefstal gemeld in Alto Vista, waar beveiligingscamera’s een persoon met een capuchon vastlegden terwijl hij rond een geparkeerde auto liep. De auto stond te koop en – volgens de melding – werd de verdachte gefilmd terwijl hij probeerde in te breken, maar zonder succes.

Ook in Cumana deed zich een ander diefstalincident voor, waarbij de verdachte oog in oog kwam te staan met de huiseigenaar en vervolgens in paniek wegvluchtte. Volgens berichten over dit geval was de dief actief in de vroege ochtenduren en volgde hij een patroon dat de afgelopen dagen is waargenomen, met ook meldingen van actieve dieven in Tarabana en Sabana Blanco.

Er wordt een oproep gedaan aan de Arubaanse gemeenschap om alert te zijn op verdachte activiteiten rond de woning, waar mogelijk bewakingscamera’s te installeren, waardevolle bezittingen veilig op te bergen en ook buren te waarschuwen en te helpen.

Verschillende bewoners uitten in de reacties onder de socialemediapost eveneens hun bezorgdheid over deze ontwikkeling en riepen het Korps Politie Aruba op om alert te blijven op de gemelde gevallen, de surveillance te versterken en de handhaving te intensiveren om diefstallen in nog meer wijken te voorkomen.