De San Nicolas Business Association (SNBA) heeft haar visie voor 2025 en de toekomst van San Nicolas gepresenteerd aan het Bureau Interne Dienst (BID). Voorzitter Errol de Freitas en vicevoorzitter Joseph Brooks overhandigden het document en riepen tegelijkertijd de regering van Aruba op om zo spoedig mogelijk een overleg te plannen om de plannen voor San Nicolas gezamenlijk te bespreken.
Volgens De Freitas was het oorspronkelijke idee om het document rechtstreeks aan de Raad van Ministers te overhandigen, maar vanwege de drukke agenda van de regering is dat tot nu toe niet gelukt. “Wij hopen dat dit uiteindelijk leidt tot een uitnodiging voor een gesprek. Het doel is om de Raad van Ministers een keer in San Nicolas te laten vergaderen, zodat men de situatie hier van dichtbij kan bekijken en ook investeerders, die al actief zijn of interesse tonen, daarbij aanwezig kunnen zijn,” aldus De Freitas.
Het document van de SNBA telt 104 pagina’s, bevat 31 hoofdpunten en richt zich op de ontwikkeling van het gebied van Balashi tot Punta Basora. Er wordt ingezoomd op drie hoofdthema’s, aangevuld met extra suggesties. De Freitas benadrukte dat de SNBA nauw samenwerkt met verschillende organisaties en stakeholders, bijeenkomsten organiseert met haar leden en ook informatiesessies houdt voor de bevolking om vragen te beantwoorden over lopende projecten.
De eerste prioriteit is de vernieuwing van de hoofdstraat van San Nicolas. Volgens De Freitas is de voorbereiding hiervoor een uitdaging, maar cruciaal voor de uitstraling van het stadscentrum. “Daarom is het voor ons van groot belang dat de regering luistert naar de suggesties die wij aanbieden en dat zij betrokken blijft bij de plannen,” aldus de voorzitter.
Naast de hoofdstraat richt de visie zich op Carnival Village, de stranden bij Colony, Seroe Colorado en het gebied rond de raffinaderij. De Freitas wees erop dat het district sinds de sluiting van de raffinaderij moeilijke tijden heeft doorgemaakt en dat San Nicolas momenteel de meeste hulp van alle districten nodig heeft.
Volgens hem vragen veel van de voorgestelde maatregelen niet eens om extra budget. “Wij vragen geen geld van de overheid, maar reiken projecten aan die uitgevoerd kunnen worden en waarvan iedereen profiteert,” benadrukte hij. Voorbeelden zijn verlichting, verf en beplanting in de hoofdstraat, en schoonmaakacties bij Baby Beach en Rodgers Beach, inclusief het verwijderen van zwerfhonden in die omgeving.
De Freitas verwees hierbij ook naar het hotel Secrets in Seroe Colorado. In tegenstelling tot andere locaties van dit hotelmerk verlaten gasten daar het terrein, maar komen zij direct terecht in een omgeving die ontsierd wordt door rondzwervende honden. SNBA heeft dit probleem al eerder aangekaart bij de Directie Volksgezondheid en het departement van Milieu, maar tot nu toe zonder resultaat.
Volgens De Freitas is het van belang dat de regering vertrouwen wekt bij investeerders die al eigendommen hebben gekocht en plannen hebben om te investeren en werkgelegenheid te creëren. “San Nicolas vertegenwoordigt 40% van de bevolking van Aruba. Wij willen dat dit erkend wordt. We zijn niet hier om te botsen met de regering; regeringen komen en gaan, maar zij dragen de verantwoordelijkheid voor het welzijn van alle districten. Wij staan voor San Nicolas en willen de stad zien bloeien en opnieuw worden wat zij hoort te zijn,” besloot De Freitas.